Każdy potrzebuje komfortu

W czasach, których żyjemy szybko, dużo pracujemy, po zakończonym dniu potrzebujemy komfortu. Ciepłej herbaty, miękkich kapci … 

Ekologiczne i bezobsługowe ogrzewanie to jedna z dróg do komfortu w domu. Pompa ciepła to urządzenie nisko lub średniotemperaturowe, które ekonomicznie  ogrzewa, chłodzi, Twój dom zapewniając przy tym ciepłą wodę użytkową. 

Zasada działania jest stosunkowo prosta, przemieniana jest energia z powietrza, wody gruntowej czy gruntu na ciepło i transportuje je do naszego domu. W zależności od sprawności urządzenia, temperatury źródła pobieranej energii środowiskowej możemy uzyskać sprawność sięgającą 500% względem pobranej energii elektrycznej. To właśnie powoduje, że ogrzewanie pompa ciepła jest ekonomicznie zasadne i jest jednym z najtańszych źródeł ciepła. 

Zakres temperatur w jakich dzisiejsza technologia pozwala uzyskać ciepło z środowiska sięga od -25st do +40st. Dodatkową możliwością ekonomicznego grzania jest magazynowanie wytworzonej energii w taryfach tańszych i wykorzystanie jej w taryfach droższych , lub zastosowanie instalacji fotowoltaicznych co może niwelować koszty energii elektrycznej niemal do zera – darmowe ogrzewanie.  

Odwracając procesy przemiany energii środowiskowej z energią elektryczną możemy chłodzić nasz dom. Chłodzić możemy za pomocą płaszczyznowej instalacji grzewczej (popularnej podłogówki) ale również za pomocą grzejników z nawiewami – klimakonwektorami.

Kompleksowo obsługujemy dotacje z dofinansowaniem z budżetu lub samorządu. Możemy również pomoc w uzyskaniu atrakcyjnego kredytu na odnawialne źródła energii.

Jakość wykonanych instalacji

Dbamy by nasze instalacje były odpowiednio dobrane, właściwie wykonane i służyły długie lata bezproblemowo.

  • instalacje wykonane w miedzi (ewentualnie w stali) w systemie zaciskowym,
  • kompletne podłączenie elektryczne i hydrauliczne,
  • zawsze 2 zabezpieczenia czystości instalacji (filtr i separator),
  • przeszkolenie z obsługi i użytkowania.
KWALIFIKACJE